Wypoczynkowo

Wycieczki do Rosji na chwilę obecną

Jest wiele krajów, które warto a nawet trzeba zobaczyć choć raz na żywo. Tak naprawdę każde państwo jest atrakcyjne turystycznie na swój sposób. Jedno ma piękną pogodę i bazę hotelową zaś inne cudowną faunę i florę niespotykaną nigdzie indziej. Rosja jest gdzieś pomiędzy tym wszystkim.Mimo iż nie mamy do niej tak…

Mimo iż nie mamy do niej tak daleko jest nam bardzo obcy. Zwłaszcza od strony turystycznej. Nie zdajecie sobie sprawy jak wiele ludzi chciałoby wybrać się czy to do Rosji czy na Ukrainę. Znam kilka osób, które marzą o tym by wybrać się do Czarnobyla. To tajemnicze miejsce, w którym niemal wszystko jest nieprzyjazne od powietrza po glebę i warunki do życia ma swoich wielkich fanów. Klimat post-apokaliptyczny przyciąga głównie mężczyzn.

Z klimatem największego państwa świata jest nieco inaczej. Planując podróż do Rosji mamy kilka kierunków do wyboru. Idziemy w stronę industrialną, czyli stolica Moskwa oraz znane miasta słynne z budowli i elementów sprzed wieku. Albo wybieramy faunę i florę, która stanowi niemal 90% tego kraju. Wielkie lasy, jeziora, dzika przyroda i trudne warunki pogodowe oraz niska temperatura. Jest wielu turystów, dla których głównym kierunkiem wypoczynku są właśnie takie państwa.

Także Finlandia i Norwegia mogą się pochwalić cudownymi połaciami dzikiego terenu. Nie zapominam oczywiście o Islandii, jednak tam odległości są znacznie większe dla polskiego turysty. Aktuanie sytuacja polityczno-militarna związana z Rosją nieco psuje turystykę w tych rejonach, ale nie wpływa na sam pobyt czy odczucia wizualne.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>