Wypoczynkowo
Wycieczka do Pragi autokarem

Wycieczka do Pragi autokarem

Warto podróżować jak najczęściej, bo to sprawia, że jesteśmy coraz bardziej bogaci w doświadczenia. Jednym z ciekawszych miast w Europie jest Praga. Dostaniemy się tam na przykład autokarem. Warto wybrać taką formę dojazdu, bo można podziwiać piękne widoki zza okna. Połączenia do Pragi znajdziemy, wpisując do wyszukiwarki na przykład przewozy międzynarodowe, połączenia międzynarodowe, autokary międzynarodowe. Dlaczego warto odwiedzić Pragę.


przewozy międzynarodowe

Foto: pixabay.com

Czesi są przyjaźni, gościnni i…

Czesi są przyjaźni, gościnni i jedyni w swoim rodzaju i najlepiej odrzućmy przesądy na ich temat, a będziemy się na pewno dobrze bawić w Pradze. Z uwagi na ceny na nocleg w Pradze warto wybrać hotel lub pensjonat położony niekoniecznie w centrum miasta. Ceny pokoi podane są w większości w euro i zaczynają się od kilkunastu euro za noc w jedynce oczywiście w zależności od klasy obiektu i jego położenia. Stolica Czech ma dobrze funkcjonujące metro dzięki czemu nawet mieszkając dalej od Hradczan z łatwością zobaczymy to, co jest warte zobaczenia. Przewodniki zaprowadzą nas na praski Zamek, most Karola, Plac Wacława oprowadzając nas po całym starym mieście i po znanych muzeach.

przewozy międzynarodowe

Foto: pixabay.com

Wart zobaczenia jest Pałac Lucerna( latarnia )zaprojektowany przez dziadka Vaclava Havla. Lucernę trzeba zobaczyć w nocy – wrażenia gwarantowane. W Lucernie zobaczymy też jedną z niesamowitych obrazoburczych rzeźb Davida Cernego, których warto z resztą szukać w całej Pradze. Warto posmakować życia nocnego, choć należy liczyć się z kosztami. Hospody czynne są zazwyczaj do 3. 00 – 4. 00 nad ranem więc nawet w czasie nocnego zwiedzania jest się gdzie posilić.

Co do jedzenia kierujmy się zasadą, żeby…

Co do jedzenia kierujmy się zasadą, żeby jeść i pić tam gdzie jedzą i piją Prażanie. W tym celu trzeba wybrać się poza dzielnicę 1 czyli centrum gdzie w Hospodach znacznie częściej słychać język czeski niż wielojęzyczny turystyczny gwar… Praga. Warto wiedzieć. – Pokój 1 osobowy 15-20 euro za nocleg – posiłki od 50- 60 koron czeskich poza centrum Pragi – wstępy do muzeów i obiektów turystycznych od 50 do 300 kcz – przewodnik( min. 4 godziny )500 kcz.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>