Wypoczynkowo
Wycieczka do Bułgarii

Wycieczka do Bułgarii

Jeśli szukamy, tego co najlepsze w Bułgarii, to bez wątpienia znajdziemy to w stolicy Sofii. Warto też odwiedzić góry Riła i Pirin, które są położone na południu. Interesujące niezwykle zabytki znajdują się na całym i bardzo rozległym obszarze Bałkanów, który ciągnie się przez sam środek Bułgarii i ma ogromne znaczenie historyczne. Żelaznym punktem każdej wycieczki jest wybrzeże Morza Czarnego, niewątpliwie warto tam zajrzeć.


wczasy bułgaria

Foto: pixabay.com

Odwiedzić możemy przy okazji największe miasta…

Odwiedzić możemy przy okazji największe miasta w kraju, czyli Sofię, Płowdiw i Warnę, oraz mniejsze, ale równie ważne dla regionu jak Wielkie Tyrnowo. Wczasy Bułgaria (sprawdź delta-travel.pl) to nie tylko leżenie plackiem na plaży. Przejeżdżając przez stolicę Bułgarii, warto odwiedzić między innymi carską Sofię, czyli część miasta skupioną przy neobizantyjskiej cerkwi Aleksandra Newskiego, bazylice świętej Sofii i Żółtej Drodze oraz część bizantyjską i osmańską miasta.

wczasy bułgaria

Foto: pixabay.com

Komercyjne centrum stolicy Bułgarii rozciąga się rozciąga…

Komercyjne centrum stolicy Bułgarii rozciąga się rozciąga się wzdłuż bulwarów Witosza i grafa Ignatiewa. Musimy też odwiedzić budowaną ponad 200 lat cerkiew Bojańską. Gdy będziemy wyjeżdżać z Sofii, to warto kierować się na wschód. Już ponad 75 km od stolicy znajdziemy bardzo piękną kolebkę współczesnego państwa bułgarskiego, Kopriwsztica. Miasto te, jest gospodarzem narodowego festiwalu muzycznego, odbywającego się co 5 lat, do tego położone na wysokości 1060 m. n. p. m jest również popularnym kurortem zimowym. Na południe od Sofii rozciąga się pasmo górskie Riła, znane przede wszystkim z malowniczego monasteru.

wczasy bułgaria

Foto: pixabay.com

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>