Wypoczynkowo

Wczasy w Chorwacji – przegląd plaż

Planowanie urlopu to jedna z przyjemniejszych rzeczy w roku. Jest to jednak też dość odpowiedzialne zadanie, gdyż od tego, jak i gdzie go zorganizujemy, zależy, czy będzie on udany. Warto więc poświęcić trochę czasu na wybranie odpowiedniego miejsca. Wielu do udanych zalicza wczasy w Chorwacji (sprawdź delta-travel.pl).Chorwacja to piękny kraj leżący…

Chorwacja to piękny kraj leżący na pograniczy Europy Środkowej i Południowej, nad morzem Adriatyckim. Pełen jest uroczych kurortów mieszczących się na wybrzeżach kraju, które rok w rok przyjmują wielu zadowolonych turystów. Wybierając się na urlop do ciepłego kraju, zwykle chcemy przede wszystkim znaleźć szeroką, czystą plażę z dostępem do ciepłego morza i różnych wodnych atrakcji. Co nam w tej kwestii może zaoferować Chorwacja.

Chociaż plaż piaszczystych jest tutaj jak na lekarstwo, mamy dużo plaż kamienistych, żwirowych oraz betonowych. Najchętniej odwiedzana jest Riwiera Makarska, która mieści się w południowej Dalmacji i stanowi obszar około 60 km tego wybrzeża. W tym miejscu mamy plaże żwirowe, a przy linii brzegowej rośnie śródziemnomorska zieleń. Jeśli chodzi o plaże piaszczyste, znajdziemy kilka ciekawych w Chorwacji. W pobliżu Zadaru znajduje się miasto Nin, w którym są plaże piaszczyste, a na nich duży obszar zagospodarowany na boiska i place zabaw dla dzieci. Jest to więc świetne miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi.

W regionie Istra, w mieście Medulin znajduje się ponad kilometrowa plaża piaszczysta, na której można wynająć leżaki. To miejsce szczególnie chętnie odwiedzają surferzy. Jak widać, wczasy w Chorwacji z pewnością będą udane, gdyż mamy tu bogatą bazę turystyczną, dopasowaną do każdego rodzaju turystów.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>