Wypoczynkowo
Stare plecaki

Stare plecaki

Białe koszule, czarne spódniczki, garnitury i krawaty – gdzie dziś nie spojrzę, wszędzie wokół widzę kończących rok szkolny uczniów. Radość, radość, radość. Na reszcie koniec. I co teraz. Wolność, swoboda, leniuchowanie, krótko mówiąc: wakacje. Och, jak dobrze ich rozumiem. Pamiętam to podekscytowanie, głód nieznanego i pozytywny stosunek do świata – nawet ta szkoła nie wydaje się już takim złem największym, skoro przez następne dwa miesiące nie trzeba będzie przekraczać jej progu.Ale potem nasuwa się smutna refleksja:…

szkoła jazdy warszawa

Foto: pixabay.com

Ale potem nasuwa się smutna refleksja: co ci młodzi ludzie zrobią ze swymi wakacjami. Spędzą je –jak chyba większość swego czasu – wpatrzeni w komputerowe ekrany. Wybiorą się na zafundowane przez rodziców ekskluzywne wczasy. Może i nie ma w tym nic złego, pewnie jestem nad wyraz subiektywny i zrzędliwy, ale o wiele wspanialszy wydaje mi się czas, gdy wakacje oznaczały… plecaki. Gdy tylko pochwyciło się w rękę świadectwo( bynajmniej – nie zawsze z paskiem )i opuściło szkolne progi, następowało wielkie pakowanie: plecak, teczka, walizka – co kto miał.

Jeszcze dobrze do człowieka nie dotarło,…

Jeszcze dobrze do człowieka nie dotarło, że wakacje naprawdę rozpoczęte, a już było się w drodze na podbijanie świata. Nowe miejsca, nowi ludzie( a ludzie i bezpośredni kontakt z nimi byli wówczas naprawdę najważniejsi )i przede wszystkim ciągły ruch.

szkoła policealna

Foto: pixabay.com

Ciągle coś się działo, zmieniało i – co chyba najważniejsze – nie ważne było, ile kto miał pieniędzy. Wystarczyło spakować plecaki i ruszać. Bo przecież podróżować można autostopem, spać – pod namiotem, na stogu siana albo nawet( co wspominam z największym sentymentem )pod gołym niebem, a wszystko, co potrzebne zmieści nawet mały plecak.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>