Wypoczynkowo
Poznaj bliżej Niemcy

Poznaj bliżej Niemcy

Czy myśleliśmy kiedyś nad tym, aby wybrać się do Niemiec. Mówi się, że to naprawdę piękny kraj, dlatego też może warto samemu poznać smak wyjazdu do takiego kraju. Na pewno warto poznać stolicę czyli Berlin. Jeśli chodzi o dojazd, to można pojechać własnym autem, można pociągiem, a można też skorzystać z przewozów autokarowych. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej na przykład przewozy autokarowe do niemiec, przewozy polska niemcy, przejazdy autokarowe do niemiec i tym samym znaleźć coś idealnego dla siebie.


przewozy autokarowe do niemiec

Foto: pixabay.com

Berlin…

Berlin. To nie przypadek, że stał się jednym z najważniejszych miast świata. Ma niebywale dużo do zaoferowania jeśli chodzi o robienie w nim interesów, ale jest atrakcyjny również dla turystów. Gwałtowny rozwój miasto zaczęło przeżywać po zniknięciu Muru Berlińskiego zatem w ostatnich dwudziestu latach. Jak w większości europejskich miast turysta nie będzie miał problemu z zarezerwowaniem on-line pobytu w pensjonacie, hotelu czy schronisku gdzie ceny zaczynają się poniżej 50 euro za nocleg.

Miejska komunikacja oferuje turystom spore udogodnienia choćby…

Miejska komunikacja oferuje turystom spore udogodnienia choćby dzięki ofercie krótkoterminowych kart miejskich uprawniających do bezpłatnych przejazdów i zniżek. Co warto zobaczyć. Na pewno symbol miasta czyli Bramę Brandenburską na której szczycie znajduje się wykonany z brązu rydwan z boginią Nike. Skoro mowa o symbolach to na pewno trzeba zobaczyć niemego świadka historii miasta czyli pozostałości Muru Berlińskiego dzielącego miasto od 1961 do 1989 roku na komunistyczny Berlin Wschodni i wolny Berlin Zachodni.

przewozy autokarowe do niemiec

Foto: pixabay.com

Innym symbolem miasta jest Wieża Telewizyjna, z której dziś możemy podziwiać panoramę miasta. Wieża liczy sobie 365 metrów wysokości i zwieńczona jest obrotowym tarasem z kawiarnią – wrażenia gwarantowane. Dla miłośników snucia się po muzeach godna polecenia jest wyspa muzeów na rz. Sprewie. Mieszczące się tam muzea prezentują jedne z najciekawszych zbiorów sztuki starożytnej. Co warto zwiedzić w Berlinie: – Wyspa Muzeów. – Wieża Telewizyjna. – Mur Berliński. – Ogród Zoologiczny w Berlinie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>