Wypoczynkowo
Okolice Zakopanego

Okolice Zakopanego

Zakopane jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystyczny będących na Podhalu. Co roku odwiedza je około 3 milionów osób, a to dla tak niewielkiej miejscowości może być niemałym wyzwaniem. Te okolice są kuszące przede wszystkim ze względu na malownicze położenie.


widok na tatry

Foto: pixabay.com

Zakopane znajduje się bowiem pomiędzy…

Zakopane znajduje się bowiem pomiędzy pasmem Gubałówki oraz Tatr. Ponadto znajdziemy tutaj niezwykłe atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć w okolicy. Szczególne wrażenie robi z pewnością górujący nad całym miastem Giewont. Jeśli chcemy zobaczyć niezwykły widok na Tatry, to warto wejść na górę. Masyw ten ma długość 2, 7 km i położony jest w Tatrzańskim Parku Narodowym.

widok na tatry

Foto: pixabay.com

Pomiędzy poszczególnymi szczytami roziciąga się Giewoncka Przełęcz. Południowe zbocza są dość łagodne, natomiast północne zbyt strome i niedostępne. Inną ciekawą wyprawą będzie kierunek Morskiego Oka. Jest to największe z tatrzańskich jezior, położone w tak zwanej dolinie Rybiego Stawu. Znajduje się ono na wysokości 1395 m. n. p. m. Przy tym od strony północnej zamknięte jest skalnym ryglem oraz moreną czołową. W Zachodnich Tatrach, położony nad Kuźnicami, znajduje się Nosal. Jest on pomiędzy Doliną Bystrej i Doliną Olczyską.

Jego budulcem głównie były skały osadowe,…

Jego budulcem głównie były skały osadowe, a więc wapienne oraz dolomity. Na jednym ze zboczy znajduje się dość stromy stok narciarski. Na samym wzniesieniu możemy napotkać natomiast ciekawe okazy fauny oraz flory. To przepiękne okolice do poznawania górskich okolicy i można zorganizować sobie wyprawę na cały dzień.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>