Wypoczynkowo
Nordic Walking i buty

Nordic Walking i buty

Ważnym niezwykle elementem w stroju do Nordic Walkingu będą buty. Muszą one być przede wszystkim wygodne i kompletnie się nie ślizgać. Najlepiej jest zdecydować się na specjalne buty do Nordic Walkingu, można też wybrać lekkie buty do biegania. Nie należy kupować takich butów biegowych, które posiadają silną amortyzację, bo jest ona tutaj kompletnie zbędna.


nordic walking warszawa

Foto: pixabay.com

Podczas wyboru obuwia powinno się jednak…

Podczas wyboru obuwia powinno się jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim wysokiej klasy materiały i dobre wykonanie zawsze muszą kosztować. Ceny dobrych sportowych butów rozpoczynają się już od mniej więcej 300 złotych. Jeśli chcemy, żeby obuwie w dobry sposób nam służyło i dość długo, to nie ma sensu z pewnością wydawać kilkudziesięciu złotych na jakiś tani i tandetny produkt. Bo potem i tak bez wątpienia wyrzucimy go do śmieci.

nordic walking warszawa

Foto: pixabay.com

Najlepiej jest wybierać się na zakupy po południu, wtedy też stopa jest nieco większa i znacznie lepiej dobierać but. Muszą one idealnie pasować od razu, bo jeśli tak nie jest, to nie trzeba ich kupować w nadziei, że się rozejdą. Nordic Walking Warszawa z pewnością mogą uprawiać starsi i młodsi. Zastanowić się też warto, gdzie będziemy trenować.

Gdy czeka nas chodzenie po asfalcie, to lepiej jest zdecydowanie wybierać buty posiadające podeszwę z drobnymi żłobieniami. Jeśli planujemy z kolei bardziej poruszać się po lesie to podeszwa musi być mocna oraz posiadać jeszcze do tego odpowiednią przyczepność. Warto przed zakupem tego typu skalkulować sobie jeszcze wszystkie wydatki, których będziemy musieli dokonać.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>