Wypoczynkowo
Ładowanie baterii w górach

Ładowanie baterii w górach

Współczesne tempo życia sprawia, że nieraz ciężko jest złapać przysłowiowy oddech po całym dniu pracy, dlatego od czasu do czasu przyda się jakiś dobry sposób na regenerację sił. Zastanawiasz się, jak dobrze wypocząć. Idealnym sposobem wydaje się być wyjazd gdzieś daleko od domu – zmieniasz krajobraz, opuszczając miejsca kojarzące się z pracą. Sporo naszych rodaków nadal wyznaje zasadę, że najlepszy sposób na odpoczynek to kilkanaście dni wolnego w pracy i leżenie przed telewizorem lub komputerem i popijanie przy okazji piwa.


http://www.fryderyk.com.pl/spa-wellness

Foto: pixabay.com

O ile taki scenariusz sprawdzi się…

O ile taki scenariusz sprawdzi się przez pierwsze kilka dni( bo fakt, słodkie lenistwo może czasem być naprawdę dobre ), o tyle na dłuższą metę jest to raczej kiepski pomysł. Ot choćby dlatego, że od lenistwa zwyczajnie wzrasta poziom tkanki tłuszczowej – nie mając nic innego do roboty, często sięgamy do lodówki po prostu z nudów. A o samym piwie nawet nie wspominamy – ten napój nawet w niewielkich ilościach powoduje znaczny wzrost tkanki tłuszczowej.

hotel spa góry

Foto: pixabay.com

Zima w pełni, więc naturalnym wyborem wydaje się być wyjazd w góry. Z racji tego, że w Polsce mamy naprawdę sporo górskich kurortów do wyboru, znalezienie odpowiedniego miejsca na wypoczynek nie będzie problemem. Warto jednak pamiętać, że sama zmiana widoku za oknem nie wystarczy, by porządnie odpocząć. Warto zadbać również o coś dla ciała, ponad samo leżenie na kanapie. Wyjazd do hotelu ze SPA w górach może być świetnym pomysłem na urlop w zimie.

Przede wszystkim, w takim miejscu zadbasz nie tylko o wypoczynek, lecz również zapewnisz swojemu ciału optymalną dawkę pielęgnacji. Czy wiedzieliście na przykład, ze słowo SPA oznacza nic innego jak“ sanus per aquam”, to jest“ zdrowie przez wodę”. Jadąc do SPA możemy poddać się ogromnej ilości zabiegów – wszystko w zależności od naszych preferencji i oczekiwań. A przebywanie w górach to dodatkowa okazja do tego by wypocząć – spacery i piękne widoki zdecydowanie temu sprzyjają!.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>