Wypoczynkowo
Bory Tucholskie na urlop

Bory Tucholskie na urlop

Bory Tucholskie należą do jednych z największych kompleksów leśnych znajdujących się w Polsce. Występują tu dęby, graby, brzozy, cisy, a także osiki. W Borach Tucholskich znajdziemy też fragmenty pierwotnej puszczy oraz rzadkie gatunki ptaków oraz zwierząt.To świetne miejsce na urlop na…

bory tucholskie noclegi nad jeziorem

Foto: pixabay.com

To świetne miejsce na urlop na łonie natury. Bory Tucholskie są krainą o przepięknym krajobrazie, gdzie znajdziemy jeziora, zielone bory oraz ogromne lasy. Przez bory przepływają też takie rzeki jak Brda oraz Wda, które wyżłobiły malownicze doliny oraz stworzyły piękne zakola. Jeżeli marzy nam się spokojny urlop w cichym i spokojnym otoczeniu, to bez problemu znajdziemy noclegi nad jeziorem w Borach Tucholskich. Jakie atrakcje czekają nas w okolicy.

bory tucholskie noclegi nad jeziorem

Foto: pixabay.com

Ciekawą propozycją jest Park Narodowy Bory Tucholskie, który istnieje od 1996 roku. Możemy tu spotkać różne zwierzęta jak na przykład dziki bądź jelenie. Zachwycająca jest też szata roślinna. Niedaleko znajduje się również akwedukt w Fojutowie, który jest najdłuższym tego typu obiektem w Polsce. Warto wyruszyć również nad Jezioro Charzykowskie, które umiejscowione jest pośród przepięknych lasów. Interesujący może być także rezerwat przyrody Bagno Grzybna.

Tam można spotkać żurawia popielatego…

Tam można spotkać żurawia popielatego. Bory Tucholskie są idealnym miejscem na urlop w otoczeniu dzikiej przyrody. Tereny te zachwycają i jest tutaj naprawdę mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć. Warto wypróbować więc te okolice, gdyż idealnie nadają się na rodzinne wakacje z dala od miejskiego zgiełku.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>