Wypoczynkowo
Autokarem do Paryża!

Autokarem do Paryża!

Francja to naprawdę niezwykły kraj, a już szczególnie jego stolica czyli Paryż. Paryż jest już kultowym miejscem w Europie i mówi się, że każdy chociaż raz powinien udać się do Paryża. Z Polski jest bardzo dużo dogodnych połączeń autokarowych do tego miasta. Aby je znaleźć wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej na przykład przewozy polska francja, autokary polska francja, autobusy polska francja. W ten sposób dotrzemy zarówno do ciekawych połączeń, jak i poznamy ceny biletów autokarowych.


Wielkim plusem jeżdżenia autokarem jest to, że możemy zawsze gdzieś zajechać po drodze i zwiedzić coś nowego, możemy również cały czas podziwiać widoki zza okna. Czasem lepiej jest więc wybrać podróż autokarem, aniżeli samolotem. Dlaczego warto więc wybrać się do Paryża. Paryż jest znakomitym miejscem zarówno na romantyczny weekend we dwoje, na szalony wypad z przyjaciółmi i na samotną wyprawę dla backpackera. Polacy nie potrzebują oczywiście oprócz dowodu osobistego żadnych innych dokumentów. Francja podobnie jak Polska znajduje się w strefie Schengen.

Paryż obśługiwany jest przez trzy…

Paryż obśługiwany jest przez trzy lotniska Orly, Charles de Gaulle i Beauvais. Ostatnie najmniejsze 84 km na północ od Paryża obsługuje głównie tanich przewoźników łatwo i tanio da się z niego wydostać pociągiem w kierunku paryskiego dworca Garre du Nord w czasie około 1 i ½ godziny. Z lotniska De Gaulle’a( ok. 23 km na pn – wschód od Paryża również najbardziej efektywnym środkiem lokomocji będzie pociąg w kierunku Garre du Nord i St. Michelle odjazd ze stacji obok terminalu nr 2.

Galeria

przewozy polska francja

Foto: pixabay.com

przewozy polska francja

Foto: pixabay.com

dobrze skomunikowana z paryskim metrem. Lotnisko Orly ostatni z paryskich portów także postawił na komunikację szynową. Linia B pociągów RER kursuje w kierunku dworca Gare d’Austerliz co 15 do 30 minut a czas przejazdu to około 35 minut. Oczywiście funkcjonują także inne środki komunikacji jak autobusy lotniskowe czy taksówki jednak pod względem ceny i czasu przejazdu pociągi RER są na Paryskich lotniskach bezkonkurencyjne.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>